HAVATED 7 YAŞINDA...

 

 

           Kıymetli Mesai Arkadaşlarımız,

           Türk Sivil Havacılığı Dünyadaki havacılık sektörüne ayak uydurmak için hızlı bir şekilde gelişmektedir. Bu gelişimini hem yurtiçi hem de yurtdışı ulaşımının daha konforlu, güvenli ve hızlı bir şekilde olmasına yardımcı olarak göstermektedir. Her yönüyle hızlı bir yaşantının olduğu dünyaya ayak uydurmak isteyen Ülkemiz Dünyaya örnek bir çok projeyi önce hayal ederek tasarlamış ve sonrasında bunları büyük bir başarı ile gerçekleştirilmiştir.

           Türk Sivil Havacılığının Dünyada söz sahibi olmasında kuşkusuz teknik elemanların payı yadsınamaz. Ülkemizin havacılık vizyonu çerçevesinde teknik elemanlarca tasarlanan havalimanları, yine teknik elemanlar sayesinde yapılarak havacılığa kazandırılmıştır. Bu bağlamda yapılan Dünya nın en büyük havalimanı inanılması güç bir hızla yapılarak Türkiye ve Dünya havacılığının hizmetine sunulmuştur. Bu modern ve son teknoloji havalimanlarının işletilmesi yine teknik elemanlar tarafından yapılmaktadır.

           Yapımı tamamlanan havalimanları DHMİ bünyesinde bulunan teknik elemanlarınca veya Kamu Özel İşbirliğince yap-işlet-devret modeli ile yapılan havalimanlarında kamu dışındaki teknik elemanların da katkılarıyla işletilmektedir. Hazırlık, yapım ve işletme olmak üzere üç aşamada da havacılık camiasında çalışan teknik elemanlar görev almaktadır. Havacılık sektörünün gelişmesi havacılık teknik elemanlarının bilgisi, tecrübesi, gayreti, özverili çalışmasına bağlı olup, Türkiye’de havacılık sektörünün bu kadar hızlı gelişmesi yine teknik elemanların gayreti ile olmuştur.

           Bütün görev alanlarınızda ulaşılan yüksek başarı düzeyinde hiç kuşkusuz teknik donanım, alt yapı, araç, tesis, malzeme ve ekipmanların sürekli ve sorunsuz olarak faal halde tutulmasını sağladığınız için siz fedakâr teknik elemanlarla ne kadar gurur duysak azdır.

          Havacılık Teknik Elemanları Derneği olarak ülkemizin havacılık sektöründe daha ileriye gitmesi için çabalayan teknik elemanlara her platformda gereken desteği vermekteyiz. Havacılık sektörü ilerlerken teknik elemanların daha verimli çalışmaları için sorunlarından kurtulmuş, kafası rahat, kendini işine vermeleri havacılık sektörünün ve dolayısıyla ülkemizin gelişimi için önemli bir husus olup, Derneğimiz öncelikle kendi üyelerinin ve de DHMİ bünyesinde çalışan tüm teknik elemanların sorunlarını gerekli mercilere ileterek çözüm üretilmesi konusunda elinden gelen gayreti göstermektedir.

          Bugüne kadar derneğimize destek veren havacılık camiası içerisindeki her branştan teknik veya teknik olmayan tüm arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunar, tüm havacılık camiasının,

          “11 Mart Havacılık Teknik Elemanları Gününü” kutlarız.

 

HAVATED YÖNETİMİ

Online Dün Bugün Toplam
1 62 5 63219
Tekil Ziyaretçi İstatistik